UROCZYSTY POKAZ FILMU „WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ”, UPAMIĘTNIAJĄCY ANDRZEJA WAJDĘ, OTWORZY PRZEGLĄD ORŁÓW 2017 W ILUZJONIE

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia, w warszawskim kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej rozpocznie się największy festiwal polskich filmów – Przegląd Orłów 2017, filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych.

Na uroczystym otwarciu Przeglądu Orłów 2017 zostanie pokazany zrekonstruowany cyfrowo film Andrzeja Wajdy „Wszystko na sprzedaż”. Tego wieczoru w Iluzjonie spotkają się wybitni twórcy filmowi, swój udział potwierdził m.in. odtwórca jednej z głównych ról we „Wszystko na sprzedaż”, Daniel Olbrychski, ale też wielu aktorów i twórców filmowych współpracujących przez lata z Andrzejem Wajdą.

W kolejnych dniach Przegląd Orłów 2017 tylko nabierze tempa – od 7 do 31 stycznia widzowie będą mogli obejrzeć ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, które kandydują do Orłów 2017. Na wieczornych spotkaniach zgodnie z tradycją Orłów członkowie Akademii i widzowie będą mogli porozmawiać z ich twórcami. Swój udział potwierdzili już najlepsi polscy reżyserzy, scenarzyści i aktorzy, a wśród nich: Wojciech Smarzowski, Maciej Pieprzyca, Ryszard Bugajski, Tomasz Wasilewski, Jan P. Matuszyński, Magdalena Cielecka, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna, Marcin Dorociński czy Arkadiusz Jakubik.

Zapraszamy!