Polskie Nagrody Filmowe Orły łączą siły z Fundacją „Akogo?”

Fundacja „Akogo?” i Polskie Nagrody Filmowe Orły rozpoczęły wspólną akcję, której celem jest zebranie funduszy na rzecz Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie oraz projektu naukowo-badawczego.

Dzięki wsparciu portalu Charytatywni Allegro (naszego Partnera technologicznego) oraz naszych przyjaciół, członków Polskiej Akademii Filmowej: reżyserów, aktorów, producentów, scenarzystów, scenografów – słowem wszystkich ludzi filmu, którzy przekażą przedmioty związane z powstawaniem ważnych w polskiej kinematografii filmów, wydarzeń czy z własnymi rolami – Fundacja „Akogo?” chce zebrać środki, które pomogą pacjentom po ciężkich urazach mózgu i osobom w śpiączce. Obecnie trwa budowa Kliniki, a jej planowany termin otwarcia to rok 2022.

Członkowie Polskiej Akademii Filmowej podarowali już na rzecz akcji charytatywnej liczne przedmioty i wydarzenia. W dalszym ciągu zgłaszają się co nas kolejni artyści ze swoimi darami oraz pomysłami. Wylicytować będzie można m.in. kolację z udziałem Marka Kondrata, w jego restauracji, której ukoronowaniem będzie niespodzianka od Francisa Forda Coppoli czy dzień na planie serialu „Ojciec Mateusz” w reżyserii Artura Żmijewskiego. Dawid Ogrodnik przekazał na rzecz akcji klaps z filmu „Chce się żyć” z podpisami całej ekipy, a Warszawskie Studium Aktorskie im. Lucyny Kobierzyckiej miesięczny kurs aktorski. Do wylicytowania będzie również plakat Orłów 2020 autorstwa Andrzeja Pągowskiego z podpisami aktorów i twórców filmowych, którzy odczytali tegoroczne nominacje m.in. Joanny Kulig, Wojciecha Smarzowskiego, Macieja Musiała, Zbigniewa Zamachowskiego, Ewy Błaszczyk, Krzysztofa Skoniecznego, Jana P. Matuszyńskiego, czy Ewy Braun.

EN_01413985_0085

Gorąco zachęcamy wszystkich artystów do wsparcia inicjatywy i przekazania przedmiotów bądź możliwości uczestniczenia w wydarzeniu filmowym lub z udziałem ludzi filmu. Nie ograniczajmy się, nasze głowy są absolutnie otwarte na Państwa pomysły! Serdecznie zapraszamy!

fot. East News