Sobota ScripTeast z legendarnym scenarzystą Markiem Peploe

image008

Już w najbliższą sobotę, 3 października, odbędą się kolejne OTWARTE SPOTKANIA POLSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ I FILMOTEKI NARODOWEJ oraz międzynarodowego programu scenariuszowego SCRIPTEAST. 

Tym razem w kinie Iluzjon spotka się z publicznością przybyły na zaproszenie międzynarodowego programu scenariuszowego ScripTeast wybitny scenarzysta, Mark Peploe, obsypany za swoje scenariusze wieloma nagrodami, wśród których znalazły się najbardziej prestiżowe: Oscar i Złoty Glob.

Mark Peploe w swojej długoletniej karierze współpracował z takimi reżyserami jak Jacques Demy, René Clément, Michelangelo Antonioni i Bernardo Bertolucci, a w jego filmografii najgłośniejszymi tytułami są: nominowany do Złotej Palmy „ZAWÓD: REPORTER” Antonioniego, nagrodzone Złotym Globem „POD OSŁONĄ NIEBA” z Johnem Malkovichem i Debrą Winger oraz „MAŁY BUDDA” i „OSTATNI CESARZ” Bertolucciego, za którego scenariusz Peploe zdobył Oscara i Złoty Glob.

Podczas SOBOTY Z MARKIEM PEPLOE w warszawskim kinie Iluzjon zostaną pokazane trzy filmy według scenariuszy Peploe: “Pod osłoną nieba”, “Ostatni cesarz” i “Zawód: Reporter” a sam scenarzysta spotka się z widzami. Spotkanie poprowadzi Dariusz Jabłoński, prezydent Polskiej Akademii Filmowej, współorganizator wydarzenia.

Spotkanie z Markiem Peploe to kolejne wydarzenie w ramach OTWARTYCH SPOTKAŃ POLSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ I FILMOTEKI NARODOWEJ – wcześniej odbyły się spotkania m.in. z wybitnym producentem, człowiekiem-legendą, Sanfordem Liebersonem, wieloletnim szefem  20th Century Fox, który wyprodukował m.in. „ŁOWCĘ ANDROIDÓW”, „NOSFERATU-WAMPIR”, czy „GWIEZDNE WOJNY”, “THELMĘ I LUIZĘ” oraz warsztaty z Montażystką Roku, Justine Wright, nagrodzoną za film “LOCKE”.

Międzynarodowy program scenariuszowy ScripTeast, na którego zaproszenie przyjeżdża do Warszawy Mark Peploe, to jeden z najbardziej uznanych i efektywnych programów treningowych dla doświadczonych scenarzystów – obchodzący w tym roku 10-lecie swojego powstania. Program może pochwalić się rekordową liczbą filmów, które powstały na podstawie tekstów uczestniczących w ScripTeast – aż 16, a kolejnych 9 jest w trakcie produkcji!

Coroczny cykl programu ScripTeast to 3 sesje stacjonarne udziałem światowej sławy doradców kreatywnych i kierowników naukowych (w Polsce oraz podczas festiwali w Berlinie i Cannes) oraz konsultacje on-line.  Pomysłodawcą ScripTeastu jest Dariusz Jabłoński, reżyser i producent, a warsztaty  organizowane są przez Niezależną Fundację Filmową przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa Media, Apple Film Production, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Centrum Kultury, Mazowieckiego Funduszu Filmowego w ramach programu Kultura – Interwencje we współpracy m.in. z Europejską Akademią Filmową, Telewizją Polską oraz renomowanymi stowarzyszeniami międzynarodowych producentów: Producers Network, European Producers Club, Transatlantic Partners i ACE a także Film New Europe.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SOBOTY Z MARKIEM PEPLOE

3 października (sobota) 2015

Kino Iluzjon, Warszawa, ul. Narbutta 50a

 

 

03.10 g. 13:30 Pod osłoną nieba, reż.  Bernardo Bertolucci 

03.10 g. 16:15  Ostatni cesarz, reż.   Bernardo Bertolucci

03.10 g. 19:00 SPOTKANIE Z MARKIEM PEPLOE (spotkanie w języku angielskim)

03.10 g. 20:30 Zawód: Reporter, reż. Michelangelo Antonioni

 

Ceny biletów:

12 zł – ulgowy

14 zł – normalny

Na spotkanie z Markiem Peploe wstęp wolny.

 

Kino Iluzjon; ul. Narbutta 50 a; 02-536 Warszawa

Kasa kina – (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl