Nagroda im. Weroniki Migoń dla najlepszego reżysera obsady aktorskiej

29 czerwca 2020, po raz piąty w historii, wręczona zostanie Nagroda im. Weroniki Migoń dla najlepszego reżysera obsady aktorskiej. Nagroda przyznawana jest w uznaniu za pracę włożoną w rozwój filmu i wpływu doboru obsady na kształt produkcji. Wybór laureata jest dokonywany spośród wszystkich filmów polskich realizowanych w minionym sezonie.

Weronika Migoń przez 15 lat pracowała na planach wielu filmów jako II reżyser i reżyser obsady. W 2014 roku zadebiutowała jako samodzielna reżyserka komedią romantyczną “Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Zmarła po ciężkiej chorobie w nocy z 23 na 24 lipca 2015 roku.

Chcąc uczcić jej życie, pracę, dokonania twórcze, talent i miłość do kina, jej przyjaciele i współpracownicy powołali fundację, która od 2015 roku przyznaje Nagrodę jej imienia. Nominowanych i laureatów wybiera Kapituła, w której skład wchodzą obecnie Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Ewa Brodzka, Aleksandra Popławska, Michał Czarnecki oraz Andrzej Besztak.

Gala wręczenia Nagrody im. Weroniki Migoń za rok 2019 odbędzie się…  zdalnie.

Nominacje do Nagrody za rok 2019 zdobyli:

  • Marcin Krzyształowicz i Jarosław Stypa za film PAN T.
  • Bartosz Kruhlik za film SUPERNOVA
  • Paweł Czajor i Konrad Bugaj za film WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI
  • Paweł Czajor i Konrad Bugaj za film BOŻE CIAŁO

Laureata Nagrody im. Weroniki Migoń za rok 2019 poznamy w poniedziałek 29 czerwca 2020

Organizatorzy zachęcają  reżyserów castingu, reżyserów, aktorów, filmowców oraz przyjaciół i współpracowników Weroniki do śledzenia tegorocznych wydarzeń na stronie www.fundacjaweronikimigon.pl oraz na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku