Nagroda im. Weroniki Migoń dla najlepszego reżysera obsady aktorskiej

1 lipca 2020, po raz piąty w historii, wręczona została Nagroda im. Weroniki Migoń dla najlepszego reżysera obsady aktorskiej. Nagroda przyznawana jest w uznaniu za pracę włożoną w rozwój filmu i wpływu doboru obsady na kształt produkcji. Wybór laureata jest dokonywany spośród wszystkich filmów polskich realizowanych w minionym sezonie.

Weronika Migoń przez 15 lat pracowała na planach wielu filmów jako II reżyser i reżyser obsady. W 2014 roku zadebiutowała jako samodzielna reżyserka komedią romantyczną “Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Zmarła po ciężkiej chorobie w nocy z 23 na 24 lipca 2015 roku.

Chcąc uczcić jej życie, pracę, dokonania twórcze, talent i miłość do kina, jej przyjaciele i współpracownicy powołali fundację, która od 2015 roku przyznaje Nagrodę jej imienia. Nominowanych i laureatów wybiera Kapituła, w której skład wchodzą obecnie Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Ewa Brodzka, Aleksandra Popławska, Michał Czarnecki oraz Andrzej Besztak.

Nominacje do Nagrody za rok 2019 zdobyli:

  • Marcin Krzyształowicz i Jarosław Stypa za film PAN T.
  • Bartosz Kruhlik za film SUPERNOVA
  • Paweł Czajor i Konrad Bugaj za film WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI
  • Paweł Czajor i Konrad Bugaj za film BOŻE CIAŁO

Laureatami Nagrody im. Weroniki Migoń za rok 2019 zostali:

  • Marcin Krzyształowicz i Jarosław Stypa za film PAN T.

Organizatorzy zachęcają  reżyserów castingu, reżyserów, aktorów, filmowców oraz przyjaciół i współpracowników Weroniki do śledzenia tegorocznych wydarzeń na stronie www.fundacjaweronikimigon.pl oraz na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku