Głosowanie na nagrodę publiczności wyłanianą przez społeczność Filmwebu rozpoczęte!

9 lutego rozpoczęło się głosowanie na Nagrodę Publiczności, przyznawaną w ramach Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2015. Tak jak w ubiegłym roku, widzowie wybiorą najlepszy ich zdaniem polski film minionego roku za pośrednictwem Filmwebu, największego w Polsce i drugiego w Europie portalu filmowego!

Nagroda Publiczności to jedna z 19 kategorii Orłów, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. W czwartek, 5 lutego podczas uroczystej konferencji prasowej ogłoszone zostały nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2015.

W kategorii Najlepszy Film o statuetkę powalczą:

– „Bogowie” – reż. Łukasz Palkowski
– „Jack Strong” reż. Władysław Pasikowski
– „Miasto 44” reż. Jan Komasa

Spośród tych trzech tytułów społeczność Filmwebu wybierze film, który zostanie nagrodzony Orłem w kategorii Nagroda Publiczności. Plebiscyt online na specjalnie przygotowanych stronach Filmwebu potrwa do 26 lutego 2015 roku.

Filmy, które uhonorowano Nagrodą Publiczności w poprzednich edycjach, to m.in.: „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, „Róża” i „Dom zły” Wojciecha Smarzowskiego,  „33 sceny z życia” Małgośki Szumowskiej czy „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową od 1999 roku. Nagrody przyznawane są głosami ponad 600 członków Polskiej Akademii Filmowej. Głosowanie na nominowanych i laureatów Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia wyników. Partnerem Polskich Nagród Filmowych Orły od chwili ich powstania jest czołowa na świecie firma audytorsko-doradcza PwC, która nadzoruje także proces przyznawania Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

17. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 odbywa się pod honorowym patronatem pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

Uroczyste ogłoszenie nazwiska laureata w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie mediów z Nominowanymi odbędzie się 25 lutego 2015. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 została zaplanowana na 2 marca 2015 roku. Jak co roku, relację z gali obejrzeć będzie można w TVP2.

Kinem Przeglądu filmów kandydujących do Orłów 2015 jest kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, a partnerem przeglądu – Filmoteka Narodowa. Głównym partnerem medialnym – Program TVP2, Twój Styl, Pani, Grazia, Show, Metro, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Filmweb, TOK FM, Kino, Film New Europe i Film&TV Kamera. Partnerem organizacji jest Krakowska Fundacja Filmowa.  Sponsorami Orłów 2015 są firmy: Itaka, Orka, Apart, Albert Riele, Open Gate, Mercedes Benz, Regent Hotel Warsaw.

 

Przegląd on-line wybranych filmów kandydujących do Orłów 2015 dostępny jest w serwisie kinoplex.pl.

 

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.

 

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Lenart

agnieszka@pnf.pl

kom. 723 770 770