Głosowanie na Nagrodę Publiczności rozpoczęte!

W Internecie trwa już głosowanie publiczności na najlepszy polski film 2013 roku w ramach piętnastej, jubileuszowej edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY. O ten tytuł rywalizują: “Jesteś Bogiem”, “Pokłosie” i “Obława”.

Aby zagłosować na jeden z nominowanych filmów należy:

1. wejść na stronę pnf.pl – zakładka nagroda – Głosowanie www.pnf.pl/nagroda/glosowanie

2. Wybrać jeden z trzech filmów i kliknij odpowiadający mu plakat:

• JESTEŚ BOGIEM

• POKŁOSIE

• OBŁAWA

2. przesłać na adres konkurs@pnf.pl wymyślone przez siebie hasło reklamujące film, na który się głosowało wraz z podaniem imenia i nazwiska, adresu zamieszkania i nr telefonu;
3. Polubić PNF na facebooku 

Autor najlepszego hasła zostanie nagrodzony bonem wakacyjnym o wartości 4000 zł, który ufundowało biuro podróży ITAKA.

Zobacz REGULAMIN konkursu.

W tym roku nominacje do Polskich Nagród Filmowych zdominowały: “Obława” (10 nominacji), “Jesteś bogiem” (9 nominacji), “Pokłosie” (nominowany w 7 kategoriach) oraz “Drogówka” (5 nominacji).

Kandydatami do Polskich Nagród Filmowych są polskie filmy fabularne oraz ich autorzy, które znalazły się w polskich kinach przez okres przynajmniej jednego tygodnia na płatnych pokazach w 2012 roku. 28 lutego poznamy laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia. Orły 2013 rozdane zostaną 4 marca, wtedy też poznamy laureata Nagrody Publiczności.

Dotychczasowymi laureatami Orłów w kategorii Najlepszy Film były: “Historia kina w Popielawach” (1999), “Dług” (2000), “Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” (2001), “Cześć, Tereska” (2002), “Pianista” (2003) i “Zmruż oczy” (2004), “Wesele” (2005), “Komornik” (2006), “Plac Zbawiciela” (2007), “Katyń” (2008), “33 sceny z życia” (2009), “Rewers” (2010), “Essential Killing” (2011), “Róża“ (2012).

Polskie Nagrody Filmowe Orły odbywają się pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej.

Partnerem Orłów od początku istnienia konkursu jest firma audytorsko-doradcza PwC. Kinem Przeglądu Orłów 2013 jest kino Iluzjon Filmoteki

Narodowej. Partnerem przeglądu jest Filmoteka Narodowa. Przeglądu on-lineprzygotowuje kinoplex.pl. Sponsorem Głównym Orłów 2013 jest Biuro Podróży Itaka. Pozostali Sponsorzy to: Lexus, Royal Collection, Jean Louis David, Four Colors, Bobbi Brown. Orka. Partner organizacji – Piramida Film i Krakowska Fundacja Filmowa

Patronami medialnymi są: TVP2, Polskie Radio Trójka, Twój Styl, Film, Kino, SHOW, gazeta.pl, stopklatka.pl, PAP.

Kontakt z mediami/akredytacje:

Iza Igel

501 338 454